Καλώς ήρθες στο Forum

Κάνε ερωτήσεις, βρές απαντήσεις και γνώρισε τα μέλη της δημιουργικής μας κοινότητας.

Foturion – Η πιο φιλική Φωτογραφική κοινότητα στην Ελλάδα! Forums Γενική Συζήτηση Ταξιδιωτική φωτογραφία. Πως να πας διακοπές και να μην χάσεις τα λογικά σου :) Δημιούργησε μια απάντηση: Ταξιδιωτική φωτογραφία. Πως να πας διακοπές και να μην χάσεις τα λογικά σου :)

  • Γεωργιος Μπομπας

    Μέλος
    12 Ιουλίου 2022 at 02:06

    Αξιοτιμε κυριε Agiani

    το φιλικό ενθουσιώδες ύφος των συμβουλών και των περιπετειών ,στις διακοπες σας

    ειναι ανεπανάληπτός με αρκετή δόση λεπτού χιούμορ και ικανό να σε κάνει να νοιώσεις

    ότι ο πλυθηντικος δεν θα ειναι η γλώσσα επικοινωνίας μας.

    προχωρούμε λοιπον Στρατο

    Ευτυχώς που βγήκαν οι ψηφιακές κάμερές και έτσι μπορούμε να φωτογραφίζουμε

    χωρίς όριο και να μη περιμένουμε εκτύπωση σε επαγγελματικά στούντιο .

    ΠΩ ΠΩ αγωνία αναμονή άραγε είναι όλες καλές (είναι όλη η παρέα μέσα με τα κεφάλια τους …λείπουν ίσως

    μερικά μελη ..κτλ…)

    Βεβαια μπορεί να ξεφεύγεις με τον ενθουσιασμό της φωτογράφησης καμιά φορά νοιώθεις οτι δεν συμμετέχεις στη παρέα

    οτι θα ήταν καλυτέρα να είσαι μόνος αλλά στις διακοπές είσαι σε χαλάρωση με αγαπημένα άτομα. Άσε λοιπόν τα

    καλλιτεχνικά κόλπα για φωτογραφίες επιπέδου βραβείου και απόλαυσε τις διακοπες σου.

    Μεγάλο πρόβλημα ο αριθμός των φωτογραφιών άντε να διαλέξεις τις καλύτερές ….τουλάχιστον για μένα αρκετά δύσκολο

    ευτυχώς που υπάρχουν και τρόποι αποθηκεύσεις αλλά και πάλι άντε μα βρεις κάτι απο κάποια εκδρομή που δεν θυμάσαι ουτε τη χρονολογία .Μου έχει τύχη αρκετές φορές

    Κάτι για τους φακούς Έχω τον 18 200 αρκετά χρόνια και είμαι λίγο κουρασμένος από το όλα και λίγο ξέρεις τι εννοώ,

    (θα ήθελα λίγό ευρυγωνιο λίγο μεγαλύτερό ζουμ λίγο….παραπάνω)

    οι συμβουλές σου για επικάλυψη 30%του τοπίου σε διαδοχική λήψη και μετα πανοραμική απεικόνισή στη επεξεργασία

    λύνει εν μέρει το πρόβλημα. Το zoom όμως δεν λύνεται με τίποτα ,Πάντα το αντικείμενο είναι πιο μακριά απο μένα.

    εεεε ναι θέλω και φωτο απο πουλιά

    Προχθές βγήκα με ενα φακό 28 300cannon με cannon EOS 1D βράδυ για πυροτεχνήματα να σου πω οτι ενθουσιάστηκα λιγο ειναι ..Μου ειπαν οτι ειναι και ευρυγωνιος ο φακος αλλα δεν ειχα χρονο για τετοιες ληψεις.

    Και τώρα η ερώτηση .Νομίζεις οτι η κάμερα μου cannon7d θα ειναι λιγη για τετοιο φακο????

    Νομίζω οτι το παράκανα στη φλυαρία συγνώμη για το μακροσκελές στο μελλον πιο σύντομές οι ερωτήσεις

    Ευχαριστώ για τη φιλοξενια

    περιμένοντας μια συμβουλη φιλικα

    Γιωργος Μπομπας